Zemin Kaplamaları2019-02-25T13:48:50+00:00

Yükseltilmiş döşeme sistemi ilk olarak 2. Dünya Savaşı’ndan sonra İtalya’da kullanılmaya başlamıştır.

Türkiye’de 1984 yılında banka ve telekomünikasyon binalarında ilk defa kullanılmaya başlanılmıştır. Günümüzde Avrupa , Amerika ve gelişmiş ülkelerde tüm ofislerde yükseltilmiş döşeme kullanılmaktadır.

Yükseltilmiş döşeme her türlü elektrik, telefon ve enformasyon kablolarının yoğun olduğu, sürekli modifikasyon ve değişiklik yapılması gerekli olan yerlerde kullanılır. Yükseltilmiş döşeme sistemi ile, tesisat ve mekan değişiklikleri süratli ve masrafsız bir şekilde yapılabilir.

Yükseltilmiş döşeme ile sağlanan tüm bu avantajlar malzemenin ofisler, bankalar, kontrol odaları vb. yerlerde aranan malzeme olmasını sağlamaktadır.

Kullanım Alanları

 • Ofisler
 • Sistem Odaları (Bankalar, Şirketler, Fabrikalar, Vb.)
 • Kontrol Odaları (Barajlar, Elektrik Santralleri, Vb.)
 • Sinyalizasyon Odaları (Metro Sistemleri)
 • Bilgisayar Odaları (Eğitim Kurumları, İnternet Cafeler, Vb.)
 • Sürekli Modifikasyon ve Değişiklik Yapılması Gerekli Yerler (Fuarlar, Mağazalar Vb.)Avantajları
 • Tasarımda esneklik
 • Modüler yapı
 • Tasarım ve plan değiştirme kolaylığı
 • Tesisat sistemeri için gerekli servis hacmi
 • Sisteme ulaşma kolaylığı
 • Farklı yüksekliklerde alt yapı sistemleri
 • Montaj kolaylığı
 • Üst yüzey kaplamasında seçenek çeşitliliği
 • Yüksek yük dayanımı

Spor alanları bir binadaki zeminlerin sadece bir kısmıdır. Değişik çevrelerin gerek spor zeminlerinden, gerekse diğer zeminlerden beklentileri farklıdır. Tarkett Sommer’de her amaca uygun ve ekonomik zemin kaplama sistemleri mevcuttur.

Spor salonlarının zeminleri diğer zeminlerden farklı olarak bir çok ihtiyacı karşılamak zorundadır.
Bu nedenle spor sistemlerinin değişik tipleri mevcuttur ve bunları üç kategoriye ayırmak mümkündür: Noktasal Elastik Sistem, Bölgesel Elastik Sistem, Kombine Sistem… 

Pvc Zemin Kaplamaları

Yaşadığımız mekanlarda, estetik bütünlük ve malzemenin fonksiyonelliğini en çağdaş çözümlerele birleştirmek amacı ile 100 yılı aşkınsüredir hizmet veren Tarkett Sommer, ürettiği PVC esnek zemin kaplama malzemelerini, Aspen Zemin Market’in profesyonel hizmet anlayışıyla, şimti Türk Yapı Sektörünün hizmetine de sunuyor.

Tarkett Sommer PVC zemin kaplamalarının mükemmele ulaşmasının en önemli nedeni, mekandaki fonksiyonelliğin ön planda tutulması ve bu amaca yönelik üretim yapılmasıdır. Tarkett Sommer fonksiyoneldir, çünkü çevre koşullarından gelecek zararlı etkilere ve aşınmaya karşılık dayanıklıdır. Son derece hijyeniktir, üzerinde bakteri barındırmaz. Zengin bir renk ve model seçimine sahiptir. Uygulaması kolay ve hızlıdır. Temizliği pratik ve ekonomiktir. Çevrecidir, yeniden işlenebilir ve yeni zemin kaplamaları üretiminde tekrar kullanılabilir. Tarkett Sommer PVC zemin kaplamalarının kullanım alanı son derece geniştir. Koşulların sert olduğu spor salonlarından, kesin hijyen gerektiren sağlık merkezlerine, estetiğin ön planda olduğu ofis ve mağazalara kadar çok çeşitli mekanlarda kullanılır.

Kaymaz Zemin Kaplamaları

Yaşadığımız mekanlarda, estetik bütünlük ve malzemenin fonksiyonelliğini en çağdaş çözümlerele birleştirmek amacı ile 100 yılı aşkınsüredir hizmet veren Tarkett Sommer, ürettiği PVC esnek zemin kaplama malzemelerini, Aspen Zemin Market’in profesyonel hizmet anlayışıyla, şimti Türk Yapı Sektörünün hizmetine de sunuyor. Tarkett Sommer PVC zemin kaplamalarının mükemmele ulaşmasının en önemli nedeni, mekandaki fonksiyonelliğin ön planda tutulması ve bu amaca yönelik üretim yapılmasıdır. Tarkett Sommer fonksiyoneldir, çünkü çevre koşullarından gelecek zararlı etkilere ve aşınmaya karşılık dayanıklıdır. Son derece hijyeniktir, üzerinde bakteri barındırmaz. Zengin bir renk ve model seçimine sahiptir. Uygulaması kolay ve hızlıdır. Temizliği pratik ve ekonomiktir. Çevrecidir, yeniden işlenebilir ve yeni zemin kaplamaları üretiminde tekrar kullanılabilir. Tarkett Sommer PVC zemin kaplamalarının kullanım alanı son derece geniştir. Koşulların sert olduğu spor salonlarından, kesin hijyen gerektiren sağlık merkezlerine, estetiğin ön planda olduğu ofis ve mağazalara kadar çok çeşitli mekanlarda kullanılır.