Çelik Konstrüksiyon2018-10-10T11:33:07+00:00

İç mekandaki mükemmelliğin sırrı, küçük detayların ustaca çözümünde saklıdır. Bu detaylara gösterilen özenle birlikte şekil, renk ve fonksiyon arasında kurulan uyum sonucunda mekan içinde eşsiz bir görsel şölen yaratmak mümkündür.
Alçı, doğadaki en iyi hammadde olmasının dışında, sağladığı esneklik, akustik performans, yüksek dayanım, doğa dostu olma özellikleri ile pek çok tasarımcının fikir ve tasarımlarını zenginleştirmiştir… …ve bugüne kadar, dünyadaki pek çok modern binanın doğal bir parçası olmuştur. Aslında alçının kullanılması 5000 yıl kadar geçmişe, alçının özel niteliklerinin ilk keşfedildiği ve harç olarak piramitlerde kullanıldığı eski Mısır’ a dayanmaktadır. 1775′ te Lavoisier’ nin alçının formülünü bulması, böylelikle endüstriyel alçı üretimine geçilebilmesi ve 1888′ de Sackett’ in alçı plaka üreten makinayı bulması ile bu muhteşem malzeme, yapı sektörü içinde kendine daha geniş kullanım alanları bulmuştur. Yıllar boyunca alçı, özelliğinden hiçbirşey kaybetmemiş, aksine yeni keşfedilen üstün özellikleriyle birlikte endüstriyel olarak işlenerek, mimarideki kullanımını artırarak sürdürmüştür.

  1. Güçlendirilmiş Camyünü
    Tüm Ecophon ürünleri, güçlendirilmiş camyününden üretilir. Panellerin özü, yoğunluğu yüksek cam yünüdür. Camyünü özel işlemlerden geçirilmiştir. bağlı nem dayanımı % 95 dir. ( 300 derecede )
  2. Akutex T akustik yüzey
    Ecophon’a patentli bu yüzey uygulaması, ses yutma performansını arttırdığı gibi, panelin toz ve kir tutmasını engeller.
  3. Geniş boyut seçenekleri
  4. Farklı kenar detayları
  5. Farklı yüzey ve renk seçenekleri
  6. Her mekana özel seçimler